DAF Genuine Exchange Parts

Sektördeki en geniş parça çeşitliliği

DAF; marş motoru, motor, alternatör ve şanzıman gibi çok çeşitli bileşenler için kaliteli alternatifler sunar. Bunlar DAF Exchange Parts olarak bilinir. 

En yüksek kalite standartları

DAF Genuine Parts gibi Exchange Parts da en yüksek kalite standartlarına uygundur. Bu parçalar, önceden belirlenmiş DAF standartlarına göre yeniden üretilir ve test edilir. Bu, bu takas parçalarının kalitesinin yeni parçaların kalitesine eşdeğer olmasını sağlar. Dolayısıyla, yeni DAF Genuine Parts garanti koşulları, DAF Exchange Parts için de geçerli olur. Parçaların yeniden kullanılması çevre için daha iyidir, üstelik önemli maliyet tasarrufları sağlayabilir. DAF Exchange Parts ile, tüm bileşenleri cazip fiyatlara hızlıca değiştirerek işletme maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Motor

Bir DAF takas motorunu tercih etmenin avantajları:

 • Orijinal DAF teknik özelliklerine göre yeniden üretilmiştir
 • Kapsamlı testler uygulanmıştır
 • Paranın karşılığını verir
 • Daha kısa arıza süresi
 • Kapsamlı DAF garantisi

DAF Exchange Parts - Motorlar

DAF Exchange PartsArızalı veya eski bir motoru değiştirme zamanı geldiğinde DAF Exchange Parts size fabrikada yenilenmiş bir takas motoru seçeneği sunar. İyileştirme işlemi için ilk üretim sürecindeki gibi sıkı gereklilikler geçerli olduğundan, bu güç ünitesinin kalitesi orijinal DAF motora eşdeğerdir. Bu nedenle DAF Exchange Parts'ın orijinal bir takas motoru, bir takas bileşeninin daha da çekici fiyatıyla en az yeni bir motor kadar iyidir. DAF; kısa bloklar, uzun bloklar ve eksiksiz takas motorları dahil olmak üzere çok kapsamlı bir ürün grubu sunarak her onarım için uygun bir çözüm sağlayabileceğimizi garanti eder.

Katma değerli takas motoru

DAF kamyonlarını tercih ettiğinizde güvenilirlik, yakıt tüketimi, bakım maliyetleri, emisyon değerleri ve garanti temel faktörlerdir; aynısı takas motorları için de geçerlidir. Bu motorlar tamamen DAF Trucks tarafından demonte edilir ve yeni gibi tekrar monte edilir. Yenilenmiş motorlar daha sonra, yeni motorlarla aynı koşullara göre test edilir. Motorlar ancak test sonuçlarının detaylı bir şekilde analiz edilmesinin ardından satışa sunulur. Bu nedenle, kendi atölyenizde veya üçüncü bir tarafça yenilenmiş bir motorla kıyaslandığında orijinal bir DAF takas motoru size tartışmasız bir katma değer sunar. Bir DAF servisi takas motorunun takılması kamyonunuzun artık değerine de katkıda bulunabilir.

Şanzıman

Bir DAF takas şanzımanını tercih etmenin avantajları:

 • DAF tahrik hattına her açıdan uyum sağlar
 • Avantajlı yakıt tüketimi için minimum sürtünme
 • Kalite, çekici fiyat
 • Yeni şanzımanlarla aynı garanti
 • Malzemelerin yeniden kullanılması sayesinde çevre dostu
 • Önceden bilinen masraflar (onarımın aksine)
 • Bileşenlerin tümüyle değiştirilmesi sayesinde minimum arıza süresi

DAF Exchange Parts - Şanzımanlar

Vitesi yeni bir şanzıman kadar sorunsuz değiştiren bir takas şanzımanı mı? Garantili dayanıklılık için eksiksiz fabrika garantisi mi?

Evet, hepsi gerçek. Çünkü DAF Genuine Exchange Parts tarafından fabrikada yenilenmiş bir takas şanzımanı, yeni bir ünitenin kalitesini bir takas parçasının cazip fiyatıyla sunar. DAF, ürün grubundaki neredeyse her kamyon için orijinal bir takas şanzımanına sahiptir.

Optimal kullanım güvenilirliği

DAF Exchange Parts

Şanzıman, kamyonunuzla tahrik hattı arasındaki önemli bir bağlantıdır. Bu, yük veya hız ne olursa olsun uygun viteste mümkün olduğu kadar ekonomik bir sürüşü mümkün kılar. 500 hp üzerinde güce sahip motorlarda şanzımanın gücü binlerce Newton metreye kolayca çıkabilir. Bunun gibi güçlerle şanzımanda zorlanma olur.

Kimse gereksiz riskler almak istemediğinden, arızalı bir şanzımanı değiştirirken doğal olarak en yüksek kaliteyi tercih edersiniz. Eksiksiz fabrika garantisi ile birlikte gelen bir DAF Parts Exchange şanzıman ile, optimum kullanım güvenilirliği ve optimum vites değiştirme konforunu tercih etmiş olursunuz.


Debriyaj

Bir DAF takas debriyajını tercih etmenin avantajları:

 • DAF orijinal teknik özelliklerine göre yeniden üretilmiştir
 • Daha kısa arıza süresi
 • Paranın karşılığını verir
 • Stoktan teslim
 • Kapsamlı DAF garantisi

DAF Exchange Parts - Debriyajlar

DAF Exchange PartsArızalı veya eski bir debriyaj ünitesini değiştirme zamanı geldiğinde DAF Service Exchange size fabrikada yeniden üretilmiş bir debriyaj seçeneği sunar. Yeniden üretim işlemi için ilk üretim sürecindeki gibi sıkı gereklilikler geçerli olduğundan, servis takas bileşeninin kalitesi yepyeni bir ünitenin kalitesine eşdeğerdir. Bu nedenle DAF Exchange Parts'ın orijinal bir servis takas debriyajı, bir servis takas bileşeninin daha da çekici fiyatıyla kesinlikle yeni bir debriyaj ünitesi kadar iyidir.

Maksimum performans

Debriyaj, tahrik hattının önemli bir bileşenidir ve pratikte genellikle yoğun aşınmaya maruz kalır. Çoğu ekstrem durumda bu, titreşimleri emerek sürücüye yeterli konforu sunarken aynı anda maksimum performans vermelidir. Bu sebeple, bir DAF debriyaj kiti, mükemmel uyum sağlayan kaliteli bileşenlerden oluşur.


Marş motoru

DAF takar alternatörlerini ve marş motorlarını tercih etmenin avantajları:

 • DAF kamyonunuza her açıdan uyum sağlar
 • En yüksek performans
 • En yüksek kullanım güvenilirliği
 • En iyi kullanım ömrü
 • Optimum konfor için minimum gürültü
 • Yeni parçalarla aynı garanti
 • Malzemelerin yeniden kullanılması sayesinde çevre dostu
 • Önceden bilinen masraflar
  (onarımın aksine)
 • Geniş ürün grubu
 • Kolay sipariş, kısa teslimat süresi

DAF Exchange Parts - Marş motorları ve alternatörler

DAF LubricantsArıza süresi, üretimi doğrudan etkilediğinden çalışma güvenilirliği, bir kamyonun en önemli özelliğidir. Bu nedenle ilk çalıştırma, akla ilk gelen unsurdur. Bu sadece güçlü bir marş motoruna değil aynı zamanda alternatör tarafından güç sağlanan güvenilir bir aküye de bağlıdır.

Modern DAF kamyondaki tüm elektrikli ve elektronik cihazlara yeterli güç sağlamak ve güvenilir çalıştırma için bu üç bileşenin birbirleriyle mükemmel uyum sağlaması gerekir. Bu nedenlerden dolayı, alternatörünüzü veya marş motorunuzu değiştirirken her zaman Genuine DAF Parts'ı tercih edin. Böylece, istenmeyen sürprizleri engellemiş olursunuz.

Optimal kullanım güvenilirliği

Bir zincir en zayıf halkası kadar güçlüdür. Örneğin, yetersiz amper gücüne sahip bir alternatöre takılan yeni bir akü, ihtiyacınız olan performansı hiçbir zaman sağlayamaz. Bu durumu özellikle kışın aracınızı çalıştırırken ve araçtaki ekipman paketi ve aydınlatma için yeterli akım olmadığında fark edebilirsiniz.

Üstün kaliteli akülerimizin dışında DAF Exchange Parts'ın size cazip fiyatlı takas alternatörleri ve marş motorları da sunmasının nedeni budur. Bunlar kelimenin tam anlamıyla yeni gibidir ve fabrika teknik özelliklerine göre kusursuz olarak yeniden üretilmiştir. Böylelikle, zincirdeki her halka optimize edilir ve optimal kullanım güvenilirliği için kamyonunuzun elektrik devrelerine güvenmeye devam edebilirsiniz.


İlgili Bilgiler

Yerel DAF bayinizle iletişime geçin

DAF logo on dealer building

Daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz? DAF bayisi, DAF ürünleri ve hizmetleri hakkındaki bilmek istediğiniz her şeyi size anlatmaktan mutluluk duyacaktır.

İletişim formuna gidin

Bu sayfayi paylas

Sizi bu sayfayi paylasmaya davet ediyoruz