DAF Genuine Lubricants

DAF Lubricants

DAF Lubricants, DAF Genuine Parts serisinin ve müşteri kaybetmemeye yönelik çalışmalarımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Geniş DAF yağları grubumuz sayesinde size her PACCAR motor modeline yönelik yağlar sunabiliyoruz.

DAF Lubricants grubu, yüksek performanstan yakıt tasarrufuna, mineralden sentetiğe kadar tüm motor yağlarını kapsar. Tahrik hattı yağları da DAF Lubricant grubunun önemli bir parçasıdır ve manuel, otomatik şanzımanlar ve diferansiyel yağı için dişli yağlarını içerir. Ayrıca tam programı kapsamak için size eksiksiz bir soğutma sıvısı grubu da sunuyoruz.

Tüm seçili DAF Lubricants ürünleri, yüksek DAF standartlarını ve onay sürecine uygun olması için beş çok önemli işlevi yerine getirir.

DAF Lubricants

1. Yağlama

Motorların içindeki metal parçalar çok yüksek hızlarda hareket eder ve son derece düşük toleransa sahiptir. Bu nedenle, uygun bir yağlama çok önemlidir.

2. Sızdırmazlık

Piston ile silindir duvarı arasındaki tolerans çok düşük olsa da küçük bir boşluk vardır. Yağ, bu boşluğu doldurarak sıkıştırma oranını, dolayısıyla motor gücünü korur.

3. SoğutmaDAF Lubricants

Yağın az bilinen ancak çok önemli bir işlevi de ısı aktarımıdır. Isıyı, motorun sıcak bölgelerinden uzaklaştırır ve yağ soğutucudan geçerken dağıtır.

4. Temizlik

Yağdaki deterjanlar, sıcak yüzeylerde birikim oluşmasını engellemeye yardımcı olur. Bu, başta pistonlar olmak üzere motoru temiz tutar ve piston segmanlarının tutukluk yağmasını engeller.

5. Paslanmayı önlemeDAF Lubricants

Motordaki yanma, pas ve korozyona neden olan asitleri oluşturur. Yağ, bu asitleri etkisiz hale getirerek paslanmayı ve korozyonu engelleyen özel deterjanlar içerir.

İlgili bilgiler

Yerel DAF bayinizle iletişime geçin

DAF logo on dealer building

Daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz? DAF bayisi, DAF ürünleri ve hizmetleri hakkındaki bilmek istediğiniz her şeyi size anlatmaktan mutluluk duyacaktır.

İletişim formuna gidin

Bu sayfayi paylas

Sizi bu sayfayi paylasmaya davet ediyoruz