CF Construction

CF Construction. Sürekli arazide sürüş gerektiren bina ve inşaat sektöründeki uygulamalar için özel olarak geliştirildi. CF Construction, iyi arazi özellikleri için yüksek yaklaşma açısı ve yüksel alt açıklık özelliklerinin yanı sıra maksimum araç kullanımı, düşük işletme maliyetleri ve sınıfında lider kullanım kolaylığı da sunmaktadır. CF Construction modelindeki sağlam stil unsurları, araç için kendine özgü bir görünüm sunar.

Her amaca uygun

Her amaca uygun

Kum, çimento ve inşaat malzemesi taşımaya uygundur. Ayrıca özel taşıma veya kereste sanayisi için de uygundur. Özel gereksinimlerinizi karşılayan bir CF Construction her zaman bulunur.

DAF CF Construction şu şekilde sunulur:

 • 8 veya 9 tonluk bir ön dingili ve 19, 21 ve 26 tonluk bir tandem dingili olan üç dingilli bir 6x4 kamyon. Araç bu özellikleri sayesinde, inşaat sektörü ve kereste sanayisinde kullanım için idealdir.
 • Üç dingilli 6x4 çekicisi olarak CF Construction, özel ulaşım uygulamaları veya ağaç ya da direk taşımacılığı için son derece uygundur.
 • 8x4 kamyon, bir damper ya da beton karıştırıcı için ideal bir taban oluşturur. Çift yönlendirilebilen 7,5, 8 ya da 9 tonluk ön dingilleri ve 19, 21 ya da 26 tonluk tandem dingili ile bu kamyon, 32 - 44 tonluk üst düzey tasarımlı bir GVW sunar.

Geniş bir yaklaşma açısının ve yüksek alt açıklığın önem taşımadığı uygulamalar için DAF, standart CF modellerinin etkileyici dış görünümlü CF 6x4 ve 8x4 modellerini sunmaktadır.

Optimum kolaylık

Optimum kolaylık

DAF, DAF CF Construction modelini tasarlarken sürücünün konforunu ve kullanım kolaylığını maksimum düzeyde tutmaya büyük özen göstermiştir.

 • Sürücünün yükü rahatça kontrol edebilmesi için kabinin yan tarafında, fazladan bir tutuş kolu sağlayan tavandaki kullanışlı braket ile birlikte pratik bir basamak seçeneği bulunmaktadır.
 • Geniş basamaklar, kolay ve güvenli bir kabin erişimi sağlar. 12,9 litrelik PACCAR MX-13 motorlu modellerde üç basamak bulunurken 10,8 litrelik PACCAR MX-11 motorlu modellerde standart olarak iki basamak vardır. Bu modellerde, ek alt basamak bir seçenek olarak sunulmaktadır. Hasar görme olasılığını azaltmak için bu basamak esnek bir şekilde monte edilmiştir.

CF Construction modelinde, pek çok farklı modeli kapsayan CF grubundaki diğer modellerde olduğu gibi rahat koltukların yanı sıra entegre Sürücü Performansı Yardımcısı özelliğine sahip şık kumanda tablosu ve yeni, ergonomik olarak yerleştirilmiş anahtarlar da bulunmaktadır. İnşaat araçlarında, düzgün bir tasarıma sahip olan entegre kumandalı direksiyon simidi de standart olarak bulunmaktadır.

Verimli motorlar

Verimli motorlar

Güç şunlarla sağlanır:

 • 303 kW (412 hp) ve 375 kW (510 hp) arasında bir performans sağlayan 12,9 litrelik PACCAR MX-13 motor
 • 210 kW (286 hp) ve 320 kW (435 hp) arasında bir performans sağlayan 10,8 litrelik PACCAR MX-11 motor

Arazi kullanımı için özel olarak yapılan ayarları ve özellikle bu amaçla tasarlanan vites değiştirme stratejileri ile isteğe bağlı AS Tronic otomatikleştirilmiş şanzıman da kullanılabilir. Böylece debriyajın daha hızlı çalışması sayesinde şanzımanda vitesin daha hızlı değiştirilmesi sağlanmış olur. Açıkça görüldüğü üzere, CF Construction için bir dizi PTO seçeneği de bulunmaktadır. PACCAR MX-11 motorlu modellerinin yanı sıra (saat bir konumlu motor PTO'sunun yanında) 250 Nm'lik tork değerine sahip hafif bir saat 11 konumlu model de kullanıma sunulmuştur.

Şasi

Şasi

CF Construction modellerindeki şasi, maksimum dayanıklılık ve üstün sürüş özelliği sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

 • Bu, yükleme vinci destekleri gibi bileşenlerin konumlandırılması için geniş bir alan sunar.
 • Şasinin ön kısmı, Euro 6 motorları ve düşük yakıt tüketimi amacıyla tasarlanan geniş soğutma ünitesi için gerekli yeri sağlayan Y çerçeveli bir düzene sahiptir.
 • Bu modelin bir başka özelliği de kar temizleme gibi işlemler için kullanılabilecek olan DIN plakasının monte edilebilmesidir.
 • Tüm modellerde, 8x4 kamyon şasisinde bile entegre SCR ünitesi bulunan dikey bir egzoz borusu vardır.

Üstyapı bağlantılarının kolaylaştırılmasına da ayrıca büyük önem verilmiştir. FAD 8x4 şasi için sipariş edilebilen ve en sık kullanılan damperlerin monte edilmesi için tam hazırlık sunan Kasa Bağlantı Yöntemi (BAM), bunun en iyi örneğidir. Bu, fabrika çıkışı şasinin üzerine çeşitli braketler yerleştirilmesini ve özel delikli bir yapının sunulmasını da içerir.

İlgili bilgiler

DAF CF Euro 6 sürücü talimatları

DAF-CF-Euro-6-driver-instructions-400

DAF CF Euro 6 kamyon mu kullanıyorsunuz? DAF YouTube kanalındaki sürücü talimatı videolarını izleyin.

Çalma listesini görüntüle

DAF Euro 6 kamyonunuzu yapılandırın

DAF Euro 6 truck configurator

Karşınızdaki zorluk ne olursa olsun, onu aşacak bir DAF mutlaka vardır. İhtiyaçlarınızı en iyi karşılayan Euro 6 kamyonu bulmak için DAF Kamyon Yapılandırıcı'mızı kullanın.

DAF Kamyon Yapılandırıcı

Yerel DAF bayinizle iletişime geçin

DAF logo on dealer building

Daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz? DAF bayisi, DAF ürünleri ve hizmetleri hakkındaki bilmek istediğiniz her şeyi size anlatmaktan mutluluk duyacaktır.

İletişim formuna gidin

Bu sayfayi paylas

Sizi bu sayfayi paylasmaya davet ediyoruz