Dış

DAF LF her taşımacılık operatörü için kartvizit gibidir. Tıpkı DAF CF ve XF gibi şık bir görünüme sahiptir.

Tasarım

Çekici tasarım: sıcak görünümlü fakat sağlam

Şehir bölgelerinde çalışan kamyonlar için önemli olan: sıcak bir görünüm. Dağıtım kamyonunun tasarımı aynı zamanda sağlam da olmalıdır. DAF Tasarım ekibi bu iki özelliği birleştirdi. Fakat LF'in dış yapısı harika bir görünümden daha fazlasını sunuyor. Verimlilik, çalışma süresi, konfor ve güvenliğe de katkıda bulunuyor.

 

Kabin modelleri

Üç kompakt kabin modeli

DAF LF serisinde üç kabin modeli mevcuttur:

  • 160 cm uzunluğa sahip day cab
  • 200 cm uzunluğa sahip uzatılmış day cab
  • toplamda 200 cm uzunluğa sahip tek yataklı sleeper cab

Kabinlerin 2130 mm'lik kompakt genişlikleri vardır. Bu durum, özellikle küçük dönüş çapı (kabin modeline göre 50º ile 53º arası direksiyon açısı) ile birlikte şehir içi dağıtımda manevra kabiliyetine katkıda bulunur.

Modele ve ülkenin teknik özelliklerine bağlı olarak kabin, öndeki esnek kauçuk V montaj tertibatı, arkadaki entegre amortisörlere sahip helezon yaylar veya dört noktadaki helezon yaylarla şasiye monte edilir. Helezon yaylar, sleeper cab bulunan tüm modellerin yanı sıra 18 ton modelinde ve çeşitli çekici modellerinde standarttır.

Görüş

Aydınlatma

İyi bir görüş özellikle şehirlerde, sürücü için önemlidir. LF hem önde hem de yan kısımlarda mükemmel bir görüş sunar. Bu özellik, optimum ayna konumuyla birlikte ekstra güvenlik sağlar ve hasar riskini azaltır. Elbette aydınlatma, güvenliğe de katkı sağlar.

İsteğe bağlı LED Gündüz Sürüş Farları gün içinde mükemmel görüş sağlar. Tampona entegre edilebilen sis lambaları ve viraj lambaları sürüş yönünü aydınlatarak dönüşleri veya manevraları daha kolay ve daha güvenli hale getirir. Diğer bir özellik ise aracın maksimum kullanımı için son derece uzun bir servis ömrüne sahip (isteğe bağlı) LED arka lambalardır.

Aerodinami

Aerodinami

AerodinamikDAF LF modelinde mükemmel bir uyum içinde birbirine bağlanan çamurluklar ve tavan deflektörü bulunur. Bu sayede, kamyonun kullanım amacına göre %4'e kadar yakıt tasarrufu yapılabilir.

LF Aerobody dağıtım kamyonu, fabrikadan aerodinamik bir PACCAR kasa ile teslim edilir. Özel bir deflektör ve kabin rüzgarlığı setiyle birlikte %8'e kadar yakıt tasarrufu sağlayabilir. Optimum aerodinamik özellikler sayesinde mümkün olan en düşük yakıt tüketimi sağlanır.

İlgili bilgiler

DAF LF Euro 6 sürücü talimatları

DAF-LF-Euro-6-driver-instructions-400

DAF LF Euro 6 kamyon mu kullanıyorsunuz? DAF YouTube kanalındaki sürücü talimatı videolarını izleyin.

Çalma listesini görüntüle

DAF Euro 6 kamyonunuzu yapılandırın

DAF Euro 6 truck configurator

Karşınızdaki zorluk ne olursa olsun, onu aşacak bir DAF mutlaka vardır. İhtiyaçlarınızı en iyi karşılayan Euro 6 kamyonu bulmak için DAF Kamyon Yapılandırıcı'mızı kullanın.

DAF Kamyon Yapılandırıcı

Yerel DAF bayinizle iletişime geçin

DAF logo on dealer building

Daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz? DAF bayisi, DAF ürünleri ve hizmetleri hakkındaki bilmek istediğiniz her şeyi size anlatmaktan mutluluk duyacaktır.

İletişim formuna gidin

Bu sayfayi paylas

Sizi bu sayfayi paylasmaya davet ediyoruz