DAF The New CF and XF chassis

Her türlü üstyapı için ideal temel

Kusursuz mükemmellik, yeni kamyonların akıllıca düşünülmüş şasisinde görülmektedir. Yüksek kaliteli çelikten üretilen bu şasi dayanıklı, dengeli ve hafiftir. Dahası, kasa yapımcılarına büyük kolaylık sunmak üzere alandan tasarruf etmeye olanak sağlayan özelliklere sahiptir.

Güçlü, hafif ve üstün yol tutuşu

Kusursuz mükemmellik, yeni kamyonların akıllıca düşünülmüş şasisinde de görülmektedir. Yüksek kaliteli çelikten üretilen bu şasi dayanıklı ve hafiftir. Çekici ünitelerinde ve bazı kamyon modellerinde, sağlam ve hafif olan arka dingil Stabilink yapısı ile bağlanır.

  • Düşük ağırlığı yakıt tasarrufunu ve yük kapasitesini artırarak maksimum taşıma verimliliği sağlar.
  • Stabilink arka dingil süspansiyonu en iyi yana yatma dengesini sağlar, daha büyük yük kapasiteleri ve üstün yol tutuşu sunar.

Maksimum esneklik

Yeni CF ve XF, şasi düzenlerinde benzersiz bir verimlilik sunar. Bileşenler, en yüksek verimlilik için size özgü ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayacak konumlara getirilebilir. Ayrıca pompa sistemleri, vinç ayağı destekleri veya büyük yakıt depoları takmak için fazlasıyla yer vardır.

  • Akıllı şasi düzeni, çekicilere 1500 litreden fazla hacimli yakıt depolarının takılabilmesini sağlar.
  • Şasi bileşenlerinin yerleştirilebileceği konumlar neredeyse sınırsızdır ve sektördeki en yüksek esnekliği sunar.

Kasa yapımcılarının dostu

Yeni CF ve XF, kasa yapımcıları için büyük kolaylıklar sağlayan bir Kasa Bağlantı Modülü (BAM) programı sunmaktadır. Kutulu kasalar ve vinçlerin takılması için özel modüller bulunur. Arka tarafta traverslerin ve arka kapak yük kaldırıcıların kolayca takılabilmesi için standart bir delik şekli vardır.

  • Genişletilmiş Kasa Bağlantı Programı, üretim süresini kısaltır.
  • Şasinin tamamen düz olması ve bileşenlerin içe takılı olması, kasa yapımcıları açısından büyük kolaylık sağlar.

ECAS havalı süspansiyon

Mükemmel güvenilirlik, dayanıklılık ve işlevsellik için elektronik olarak kumanda edilen havalı süspansiyon (ECAS) tamamen yenilenmiştir. Yeni işlevler arasında basınçlı oran kontrolü, dingil kaldırma 2 kontrolü ve basınçlı kaldırma körüğü kontrolü yer almaktadır. Ayrıca vinç veya kancalı lift gibi yardımcı donanımlar kullanılırken dingilleri sabitlemek için ECAS durdurma ve ECAS temas ve durdurma özelliklerine sahiptir. Koltuklara düğmeleri ışıklı, yeni ve kullanımı kolay bir uzaktan kumanda bağlanmıştır.

  • Yeni ECAS seçenekleri yükleme ve boşaltma sırasında daha güvenli çalışmaya olanak sağlar
  • Sürücüler, kullanışlı uzaktan kumandayla her koşulda hassas kontrol olanağına sahip olur

Son derece kompakt EAS ünitesi

Yeni CF ve XF için tamamen yeni ve son derece kompakt bir Emisyon Son İşlem Sistemi geliştirdik. Bu da şaside daha fazla boş alan sağlamaktadır. Artık özel uygulamalar için DeNOx sistemi ve Dizel Partikül Filtresinin ayrılmasına gerek yoktur. Bu aynı zamanda en yüksek verimliliğe katkıda bulunur.

  • Son derece kompakt EAS ünitesi, şaside daha fazla alan sağlar.
  • 50 kilogram altındaki ağırlığı da doğrudan daha fazla yük kapasitesi anlamına gelir.