Mükemmel sürücü bakımı ve verimlilik

Yeni CF ve XF yollardaki en güvenli kamyonlardır. Bu kamyonlarda standart olarak sunulan gelişmiş özellikler sadece sürücüler ve karayollarını kullanan diğer kişiler için mümkün olan en yüksek güvenliği sağlamakla kalmaz aynı zamanda yakıt verimliliğine ve konfora da katkıda bulunur.

1. Uyarlanabilir Hız Sabitleyici

Uyarlanabilir Hız Sabitleyici (ACC) öndeki araçlar ile arada güvenli bir mesafe bırakmak için kamyonun hızını otomatik olarak ayarlar.

2. Tahmini Hız Sabitleyici

PCC sisteminde kamyonun konumunu tam olarak tespit etmek için GPS teknolojisi ve sonraki 1-2 kilometre için beklenen sürüş koşulları kullanılır. Bu bilgileri kullanarak belirli bir menzil kapsamındaki en uygun hızı belirler. 

3. Önden Çarpışma Uyarısı

Önden Çarpışma Uyarısı (FCW) sesli uyarı verip gösterge panelinde görsel bir uyarı göstererek sürücüyü çarpışmayı engellemesi için harekete geçmeye yönlendirir.

4. Gelişmiş Acil Durum Fren Sistemi

Gelişmiş Acil Durum Fren Sistemi (AEBS) acil durumlarda kamyonu bağımsız olarak yavaşlatır.

5. Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi

Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi (LDWS); sürücü hatası, uykusuzluk veya dikkat dağınıklığı nedeniyle araç şeritten çıkmaya başladığında sürücüyü uyarır.

6. Araç Stabilite Kontrolü

Katlanma ve devrilmeyi önlemek için elektronik fren sisteminde Araç Stabilite Kontrolü (VSC) özelliği vardır.

DAF Safety Systems
DAF Silent

Sessiz model

MX-11 motorlu Yeni CF ve XF'te gürültü seviyelerini 71 dB(A) altında tutmak için özel motor yazılımı ve yalıtılmış şanzıman gibi akıllı teknolojilerin kullanıldığı bir Sessiz model bulunur. Bu da aracı akşam, gece veya sabahın erken saatlerinde gürültü kısıtlamaları bulunan alanlarda mal yüklemek ve boşaltmak için ideal kılar.